NUUTSTE BYDRAES

Gedagtes vir elke dag

Of lees almal by Gedagtes vir elke dag

Om na die mooi kant van die lewe te kyk sal nooit oogspanning veroorsaak nie.

KERK EN MEDIA PLEEG BLANKE VOLKSMOORD

Bittereinder

Die kerk in Suid-Afrika (met moontlik die uitsondering van die APK) het die  Afrikanerdom gefaal. Die APK het egter nou ook voor daardie keuse te staan gekom om baie hard en duidelik namens die Christen-Afrikaner te praat. Ek wil glo dat meeste van sy individuele predikante bereid is om dit te doen. Die vraag is of die APK dit gaan doen.

In Suid-Afrika moes almal saamstaan teen "vreemdelinghaat". Hierdie vreemdelinge kon in hulle eie Afrika modelstate nie oorleef nie en ding nou mee met inheemse Swartes vir maatskaplike toelaes en dies meer. Sommige van hulle, veral uit die noorde van Afrika, is veel slimmer as dié hier by ons en word gehaat juis omdat hulle daarin slaag om winkels op te sit en dit winsgewend te bedryf. Die gevolg is die chaos wat ons beleef.

Uiteraard moes apartheid ook daarvoor die skuld kry — wat anders tog kan die rede wees vir Swart mislukking? En ook by ons vind ons dat die drie sogenaamde susterskerke nie 'n woord sal rep oor die gevolge wat hierdie instroming van miljoene vreemdelinge vir die behoud van die Afrikanerdom inhou nie. Hierdie kerke is soos hulle Europese eweknieë deurtrek met links-liberale gemors wat aldag verkondig oor die onreg wat die arme Swartes aangedoen is. Die Christelike kerke in Europa het alles met hierdie feit te make deurdat die Christelike kerke daar deurtrek is met die links-liberale ideologie van menseregte. Om in enige kerk van nasionalisme en die behoud van 'n Blanke identiteit te praat, is absoluut verbode. Die kerk in Europa het die Blankes van Europa gefaal. Die kerke self verwelkom hierdie barbare in hulle midde! Die Christelike moralisme (deur kerke ingevoer) wat die wêreld beetgepak het, het die Blanke versaak.

Terwyl immigrante ook uit veral Afrika instroom in Europa, word Europeërs verkwalik dat hulle nie meer doen om hierdie onwettige immigrante in hulle lande te verwelkom nie! Omdat dit universeel wil wees kan dit nie tot redding van die Blanke kom nie. Wat help die verkondiging van die Woord in Europa as dit juis die ondergang van die beskawing tot gevolg het? Europa gaan verdrink in Nie-Blanke immigrasie. Die kerk in sy huidige vorm het die instrument geword om dit te bespoedig.

Ons wil dit blykbaar nie hoor nie maar volgens statistiek is Swartes se misdaadsyfers dwarsoor die wêreld loshande meer as enige ander volk s’n : in Denemarke 73% meer as die Deense bevolking s'n, in Finland stel hulle 2.2% van die bevolking daar maar pleeg hulle 21% van die verkragtings. In Duitsland is hulle misdaadsyfers vyf keer dié van die Duitsers, in Griekeland pleeg hulle 50% van alle misdaad, in Nederland  pleeg hulle 63% van alle jeugmisdaad. In Noorweë pleeg hulle alle (100%) verkragtings! In Switserland is hierdie tot-nou-toe klein groepie Swartes 70% van die tronkbevolking en is hulle misdaadsyfer 600% groter as die res van die bevolking.

Voeg by alles die liberale media hier in Suid-Afrika, waaronder Freeslike Freek se TV-nuus saans waar dit vir hom onmoontlik is om sy pakkie twak af te sluit sonder om met een of ander sogenaamde verontregte swart twakstorie die kykers emosioneel te probeer betrek. Dit is nie eers nodig om van al die ander liberale media melding te maak nie. Hierdie mense is hoofsaaklik verantwoordelik vir die moord op Blankes in Suid-Afrika omdat hulle weier om die ware stand van sake weer te gee en kykers totaal mislei. Dit komende meesal uit Blanke geledere!

Wat verstaan moet word is dat ons, soos Europa, 'n kentering nodig het om ons volk tot stilstand te ruk en tot die besef te bring dat die moord op ons volk net gestuit kan word as ons deur middel van ons kerke en ons media ophou om self daaraan aandadig te wees!

 

KERK EN MEDIA PLEEG BLANKE VOLKSMOORD

Bittereinder

Die kerk in Suid-Afrika (met moontlik die uitsondering van die APK) het die  Afrikanerdom gefaal. Die APK het egter nou ook voor daardie keuse te staan gekom om baie hard en duidelik namens die Christen-Afrikaner te praat. Ek wil glo dat meeste van sy individuele predikante bereid is om dit te doen. Die vraag is of die APK dit gaan doen.

In Suid-Afrika moes almal saamstaan teen "vreemdelinghaat". Hierdie vreemdelinge kon in hulle eie Afrika modelstate nie oorleef nie en ding nou mee met inheemse Swartes vir maatskaplike toelaes en dies meer. Sommige van hulle, veral uit die noorde van Afrika, is veel slimmer as dié hier by ons en word gehaat juis omdat hulle daarin slaag om winkels op te sit en dit winsgewend te bedryf. Die gevolg is die chaos wat ons beleef.

Uiteraard moes apartheid ook daarvoor die skuld kry — wat anders tog kan die rede wees vir Swart mislukking? En ook by ons vind ons dat die drie sogenaamde susterskerke nie 'n woord sal rep oor die gevolge wat hierdie instroming van miljoene vreemdelinge vir die behoud van die Afrikanerdom inhou nie. Hierdie kerke is soos hulle Europese eweknieë deurtrek met links-liberale gemors wat aldag verkondig oor die onreg wat die arme Swartes aangedoen is. Die Christelike kerke in Europa het alles met hierdie feit te make deurdat die Christelike kerke daar deurtrek is met die links-liberale ideologie van menseregte. Om in enige kerk van nasionalisme en die behoud van 'n Blanke identiteit te praat, is absoluut verbode. Die kerk in Europa het die Blankes van Europa gefaal. Die kerke self verwelkom hierdie barbare in hulle midde! Die Christelike moralisme (deur kerke ingevoer) wat die wêreld beetgepak het, het die Blanke versaak.

Terwyl immigrante ook uit veral Afrika instroom in Europa, word Europeërs verkwalik dat hulle nie meer doen om hierdie onwettige immigrante in hulle lande te verwelkom nie! Omdat dit universeel wil wees kan dit nie tot redding van die Blanke kom nie. Wat help die verkondiging van die Woord in Europa as dit juis die ondergang van die beskawing tot gevolg het? Europa gaan verdrink in Nie-Blanke immigrasie. Die kerk in sy huidige vorm het die instrument geword om dit te bespoedig.

Ons wil dit blykbaar nie hoor nie maar volgens statistiek is Swartes se misdaadsyfers dwarsoor die wêreld loshande meer as enige ander volk s’n : in Denemarke 73% meer as die Deense bevolking s'n, in Finland stel hulle 2.2% van die bevolking daar maar pleeg hulle 21% van die verkragtings. In Duitsland is hulle misdaadsyfers vyf keer dié van die Duitsers, in Griekeland pleeg hulle 50% van alle misdaad, in Nederland  pleeg hulle 63% van alle jeugmisdaad. In Noorweë pleeg hulle alle (100%) verkragtings! In Switserland is hierdie tot-nou-toe klein groepie Swartes 70% van die tronkbevolking en is hulle misdaadsyfer 600% groter as die res van die bevolking.

Voeg by alles die liberale media hier in Suid-Afrika, waaronder Freeslike Freek se TV-nuus saans waar dit vir hom onmoontlik is om sy pakkie twak af te sluit sonder om met een of ander sogenaamde verontregte swart twakstorie die kykers emosioneel te probeer betrek. Dit is nie eers nodig om van al die ander liberale media melding te maak nie. Hierdie mense is hoofsaaklik verantwoordelik vir die moord op Blankes in Suid-Afrika omdat hulle weier om die ware stand van sake weer te gee en kykers totaal mislei. Dit komende meesal uit Blanke geledere!

Wat verstaan moet word is dat ons, soos Europa, 'n kentering nodig het om ons volk tot stilstand te ruk en tot die besef te bring dat die moord op ons volk net gestuit kan word as ons deur middel van ons kerke en ons media ophou om self daaraan aandadig te wees!

 

Opsoek na inligting?

 • BYBEL 1933/53-druk nou gratis

  Gelofteland is dankbaar om aan al ons lesers die 1933/53-uitgawe van die Bybel gratis te voorsien. Al wat u hoef te doen is om 'n e-pos na

  Hierdie e-posadres word van Spambotte beskerm. Jy moet JavaScript ontsper om dit te lees.

  te stuur met die versoek om die Bybel te ontvang, en ons sal dit aan u stuur.

   

  _____________________

   

   Laserskywe in stelle van 10 te koop

  VRYHEIDSBEDIENING

  Ds. Andre van den Berg werk sedert November 1990 weekliks met volksgenote in die gevangenis in Pretoria-Sentraal. Hy bied ʼn reeks laserskywe teen R200 (posgeld uitgesluit) per stel van 10 aan. Die opbrengs van hierdie verkope gaan vir Gevangenisbediening.

  Dit handel oor aktuele onderwerpe soos:

  1. Die lewe hiernamaals.
  2. Word verantwoordelik oud.
  3. Die pad na die ewigheid.
  4. Bied beproewing die hoof.
  5. Raad vir tieners.
  6. Gelowige kinderopvoeding.
  7. Oorwin depressie.
  8. Kikker jou huwelik op .
  9. Alle mense is nie gelyk nie.
  10. Homoseksualisme - ʼn gruwel vir God.

  Bestel by:

  E-pos: Hierdie e-posadres word van Spambotte beskerm. Jy moet JavaScript ontsper om dit te lees.

  Sel: 074 967 5187

  Bankbesonderhede:

  ABSA

  VRYHEIDSBEDIENING

  9062088855

  _______________

   

  Skryf in vir die gratis e-blad OORSIG EN REPLIEK

  'n Blad wat dmv verduidelikende agtergrond by die kern van ons volk se
  stryd uitkom.

  Kontak die redakteur by

  Hierdie e-posadres word van Spambotte beskerm. Jy moet JavaScript ontsper om dit te lees.

  Lees ons gereelde uittreksels daaruit hier op Gelofteland by OORSIG EN REPLIEK

  __________
   
  DIE HISTORIESE KOMPAS
  _________ 
   
  BOEKRESENSIE:

  Die Legkaart van ons Lewe – ‘n Boodskap van Hoop

  Lees meer oor dié getuienis by:

  DIE LEGKAART VAN ONS LEWE

  __________

  BOEKRESENSIE:

  DIE VOLMAAKTE REPUBLIEK – Christen-Teokratiese Separatisme

  Suid-Afrika verkeer tans in 'n kommerwekkende toestand omdat mense se kennis oor die Bybel en die Staat so verwater het dat land en volk as gevolg hiervan ten gronde gaan.

  Hierdie boek uit die pen van ds AE van den Berg, het in gedrukte vorm verskyn.  Dit bring helder perspektief oor rasseverskille en natuurlike skeiding wat sal lei tot die herstel van Suid-Afrika. Die land het 'n dringende behoefte wat landsburgers van geestelike denke sal laat verander en van onregte en gewaande vryheid sal bevry.

  Sinvolle besluite in die lig van God se Woord, en onophoudelik gebed dat bevryding spoedig verwesenlik word, is noodsaaklik. Politiek is erns en harde werk wat wet en orde handhaaf en durf nie in eerlose hande gelaat te word nie. God is 'n God van orde, en mense word aangemoedig om die koninkryk van God eerste te stel.

  U kan hierdie boek bestel by ds A E van den Berg

  Tel: 074 967 5187  of by

  vryheidsbediening

  @gmail.com

  Prys: R50-00

   
 •                                                                        ______________

   

  BOEKE TE KOOP

  ‘n Nuwe Trek: Terug na u God

  Die Oerteks van die lotsbepalende 1838-Gelofte

  J L du Toit & dr L du Toit

  'n Bundel oor die bronne vir die 1838-Gelofte is nou ook by Exclusive Books in Suid-Afrika beskikbaar: 

  Alhoewel die nuutste prys op Exclusive Books se netwerf tans R191 per boek is kan u dit vir so min as R60 per boek direk by Hierdie e-posadres word van Spambotte beskerm. Jy moet JavaScript ontsper om dit te lees.. bestel.

  Lees meer by: 'N NUWE TREK: TERUG NA GOD

  _______________

  ONDERSTEUN U VOLKSGENOTE IN DIE GEVANGENIS

  Wil u meer oor aktuele onderwerpe lees of vir iemand 'n besondere geskenk gee? Goeie voornemens;  Dink reg, leef reg; Moenie bekommer nie; Leuens; Woestyngedagtes, en Niks ontbreek nie, is van die aktuele onderwerpe wat in twee besondere preekbundels behandel word. Vir slegs R60 elk of R100 vir beide kan u 'n waardevolle bydrae maak vir u volksgenote in die gevangenis. Ondersteun hulle asseblief en bestel nou hierdie preekbundels by ds Andrè van den Berg by

  Hierdie e-posadres word van Spambotte beskerm. Jy moet JavaScript ontsper om dit te lees.

                                                                         ________________

   

  GOD PRAAT MET DIE BOEREVOLK – DEEL 2

  Hierdie bundel, net soos deel I, is saamgestel uit twintig van die beste boodskappe wat sterk op ons volkslewe gerig is. Die inhoud bestaan uit aktuele onderwerpe wat die daaglikse lewe van elke Christen raak. Die koste beloop slegs R60 (posgeld uitgesluit) en is 'n uitstekende geskenk vir die regte persoon. Die inkomste gaan in geheel aan gevangenisdiens vir ons volksgenote.
  Plaas u bestelling per e-pos by ds Andrè van den Berg by

  Hierdie e-posadres word van Spambotte beskerm. Jy moet JavaScript ontsper om dit te lees.

  of skakel hom by 074 967 5187

  ________________

  Bestel 'n uitstekende digbundel deur BOERIUS
  Volledige besonderhede hier:

  Gietoffers van my Siel


  _________________

  Hierdie e-posadres word van Spambotte beskerm. Jy moet JavaScript ontsper om dit te lees.

   
 •  

  DIE CHARISMATIESE GEVAAR
  Mense word so maklik deur dwaalleringe mislei. In hierdie boek word talle kwelvrae beantwoord.

VERGADERING-

PROSEDURES

(GRATIS)

Daar is min mense wat nog die waarde van 'n ordelike byeenkoms bedink en kan uitvoer. Sonder hierdie kennis en orde en gedissiplineerde toepassing daarvan sal 'n byeenkoms in wanorde verval en die doel van die vergadering nie bereik word nie. Die boekie kom handig te pas in alle omstandighede waar 'n vergadering van persone plaasvind, ongeag die sakelys of doel van die byeenkoms.

Klik hier om die boekie wat u op hoogte kan bring van korrekte vergaderingprosedures, gratis af te laai. Indien u van Windows 10 gebruik maak sal die inhoud outomaties onder die lêer "Downloads" geberg word en kan dit daar gehaal en gebêre word waar ookal dit maklik gevind kan word.

 

GRATIS E-BOEKE EN VERSBUNDELS OM AF TE LAAI:

 

As God volke aan hul eie lot oorlaat

Die waarheid oor ons volk en die Nuwe SA

Volksverraad geskryf deur adv. P.J. Pretorius

'n Oorblyfsel... deur genade alleen

Christen-Teokratiese Separatisme

Verse van Verset

Vreedsame Naasbestaan = Afsonderlike Ontwikkeling

No Ships in the Harbour

Ons heilsverhaal in die Ou Testament

Daniel

Evolusie - kan ek dit glo?

Petrus, die rots

Romeo en Juliet

Ester

Apokriewe - By modderpoele of suiwer fonteine?

Midsomernagdroom - Shakespeare in Afrikaans

Die Openbaring van Henog

Die Derde Tempel

Macbeth - Shakespeare in Afrikaans

Met ryperd en mauser

Goue strate het nie stof nie

Derdepoort

Die Laaste Pous

Josef

Rut

Drie Eeue van Onreg

Ons Geskiedenis

Engelse skandvlekke

Voortrekker-Pioniers in Oos-Transvaal

_______________

 

 

1919: VRYHEIDSDEPUTASIE KEER TERUG

1800: GRAAFF- REINETSE REBELLE GEVONNIS

1917: OOM JAPIE HELPMEKAAR

SKERP SLAGSPREUKE

(Lees die reeks by SKERP SLAGSPREUKE)

                                                                         __________________

 

AFRIKAANSE IDIOME EN GESEGDES

(Lees by AFRIKAANSE IDIOME EN GESEGDES - die hele reeks

                                                                         __________________                                                                  

In die sweet van sy aanskyn eet die Adamskind sy brood; in die sweet van 'n ander se aanskyn sy pastei.

Leer jou ambag so goed dat jy jou altyd kan verhuur aan 'n baas wat daar minder kennis van het as jy. Dan sal jy sy baas wees.

'n Presiese baas hou nie nalatige knegte lank nie. Dié wat hy nie wegja nie loop weg.

Maak in die somer hout bymekaar en sit in die winter by die vuur.

Besoekers aanlyn

Ons het 1004 gaste aanlyn